Otevírací doba
pondělí: 9:00-12:00   13:00-17:00
úterý:     9:00-12:00   13:00-18:00
středa:   9:00-12:00   13:00-17:00
čtvrtek:  9:00-12:00   13:00-17:00 
pátek:    9:00-12:00   13:00-17:00
sobota:    9:00-12:00
 
Telefon+420 601 142 210
Domovská stránka > Informace o produktech > Jak pečovat o židli

Jak pečovat o židli


Zásady pro péči o dřevěné části
- prach z dřevěných částí odstraňujeme měkkou, čistou a suchou prachovkou
- při větším znečištění použijeme čistící prostředek určený pro nábytek povrchově dokončený nitrocelulózovými, nebo polyuretanovými laky
- při montáži postupujeme přesně podle obrázkových návodů a dbáme na přesné osazení spojovacích prvků ve správném pořadí, nezbytnou podmínkou kvalitní montáže je i čistota pracovní plochy, protože i drobná zrnka nečistoty mohou způsobit poškrábání povrchu
- chraňte nábytek před přímým slunečním zářením, po čase dochází ke ztrátě barev, vyrudnutí povrchu – takzvanému „vyšisování". To platí jak pro čalouněné části, tak i pro části ze dřeva.
- části nábytku vyrobené z lamina se udržují otřením vlhkým měkkým hadříkem. Je možné při větším znečištění použít běžné saponáty.
- DŮLEŽITÉ: na nábytku po čištění nesmí zůstat voda. Pokud se voda dostane mezi ABS hranu a lamino, dojde k nasáknutí a nabobtnání desky. Takové zvětšení tloušťky je nevratné. Ani po úplném vyschnutí se materiál nevrátí do původního stavu.


Zásady pro péči o čalouněné části
- ošetřování a přiměřené čištění čalouněných částí zvyšuje životnost výrobku
- prašnost nepůsobí příznivě na tkaninu, prach proto odstraňujte pravidelným vysáváním nebo jemným kartáčem (ve směru tkaniny)
- čalouněný nábytek nikdy nevyklepávejte
- přímé sluneční světlo škodí jak textilním vláknům, tak i barvám, které ztrácejí svoji intenzitu, proto se doporučuje chránit před přímým slunečním zářením
- nemastné skvrny snadno odstraníte mýdlovou vodou, nebo neutrálním saponátem
- mastné skvrny vyčistěte vlhkým hadříkem namočeným v mýdlové teplé vodě nebo v neutrálním saponátu, který je výrobcem doporučován pro odstraňování mastných skvrn. Při použití saponátu se držte doporučení výrobce.
- skvrny netřete, pouze odsávejte čistým bílým hadříkem
- nedoporučujeme mokré čištění, které by se vsáklo hlouběji do čalounění
- chraňte tkaninu před ostrými předměty a před intenzivním sálavým teplem (např. přímým ohněm)
- nepoužívejte k čištění benzinových prostředků nebo rozpouštědel
K ČIŠTĚNÍ JAK ČALOUNĚNÝCH, TAK I DŘEVĚNÝCH ČÁSTÍ VÝROBKU JE ZAKÁZÁNO POUŽÍVÁNÍ CHEMICKÝCH ROZPOUŠTĚDEL (ACETON, BENZÍN, TRICHLORETHYLÉN).
Nábytek nesmí přicházet do přímého styku s vodou nebo být umístěn do vlhkého prostředí.